Kolej vs pronájem

Každý student se po maturitě musí rozhodnout, co dál se svým životem udělá. Je to doba pro některé velmi depresivní, protože nastává čas poprvé vylétnout z rodného hnízda, což může být někdy opravdu náročné. Kromě všeho ohledně maturity si musíte také promyslet, kde budete bydlet až budete nastupovat na vysokou školu. Dostáváte se tedy pomalu na rozcestí mezi pronájmem bytu či domu anebo bydlení na společné koleji. Obojí má svá pro i proti. Začneme ale tou kolejí.
hammerton kolej

Pro mnoho studentů je to místo, na které mají celý život ty nejlepší vzpomínky, neboť jsou neustále pohromadě a je zde tedy opravdu hodně prostoru pro tvorbu společných zážitků a rozhodně se nebudete nudit. Co je ale velká nevýhoda? Rozhodně nedostatek soukromí. Na kolejích jsou zdi opravdu téměř papírové a tak slyšíte každý pohyb souseda vedle Vás ale i toho nad Vámi či pod Vámi a to může být někdy během zkouškového opravdu dosti nepříjemné. Samozřejmě se dá vše nějak rozumně vyřešit například tím, že se budete chodit učit někam jinak, ale to už není zrovna velká pohoda.

Oproti tomu takový byt, tam je soukromí dostatek. Bohužel jsou ceny pronájmů v naší zemi opravdu vysoké a to hlavně v Praze a ostatních velkých městech. Když se ale sejdete velká a dobrá parta přátel, tak se V8m třeba zrovna poštěstí nějaký větší byt ulovit. Tím, že se podělíte o nájem ve více lidech, se podstatně sníží náklady a ve výsledku Vás to vyjde téměř stejně jako ubytování na koleji a se správnou partou budete mít i tak dostatek zábavy a vzpomínek.
studentka v košili

Pronájmy bytů jsou v dnešní době opravdu fenoménem. Můžou za to především přemrštěné ceny nemovitostí, které si může dovolit opravdu jen málokdo a lidé tak nemají mnohdy jinou šanci než platit nájem. Vše si ale spočítejte. Jestliže budete studovat nějakých pět až šest dalších let? To už je vcelku slušný balík peněz, že? Ale jak se říká, že žijeme jen jednou, tak na ty peníze není dobré tolik hledět, ale rozhodně to nevylučuje ten fakt, že se dají použít na něco mnohem užitečnějšího než na přepychové bydlení při škole.

Kolej vs pronájem
4 (80%)3

barevnylist.cz