Kvalitní slitina s dobrými vlastnostmi

Lidé se odjakživa snažili některé přírodní materiály mezi sebou kombinovat, aby u nich dosáhli lepších vlastností. Jedním z příkladů by mohl být například bronz. Což je slitina mědi a cínu.

kanály

  • Pokud použijeme správnou technologii a smísíme železo s uhlíkem, vyjde nám jako konečný produkt litina.

Možná, že bychom se mohli domnívat, že na tuto kombinaci přišlo lidstvo až v dobách modernějších. Není tomu tak. Je prokázáno, že ve starověké Číně tento proces znali a používali už ve čtvrtém století našeho letopočtu. Do Evropy se však tato technologie dostala až mnohem později. Litina se tu začala vyrábět až ve století čtrnáctém.

  • K oceňovaným vlastnostem této slitiny patří především vysoká odolnost vůči tlaku a teplotě a zároveň malá pružnost.

Tento materiál se používá při výrobě krbů, kamen a také náhrobků nebo křížů. Možnosti využití jsou ale mnohem širší. Litina se dostala dokonce i do tak něžného oboru, jakým je šperkařství.

Bezpečné krytí

Tento materiál se pro své kvalitní vlastnosti využívá na výrobu šachetních poklopů. Vyrábějí se v mnoha různých rozměrech a provedeních. Za nejpokročilejší typy https://www.poklopy.cloud/litinove-poklopyse považují ty, které mají vlastní otevírací mechanismus a jsou odolné i vůči zátěži nákladními vozidly.

  • Manipulace s nimi je možná pouze za pomoci speciálního montážního nářadí.
  • Tím se zabrání případnému zranění dětí, které by si mohly svou zvědavostí způsobit nějaké fatální poranění.

poklop

Není tedy možné svévolně tento poklop odstranit. Navíc je v jeho rámu instalováno elastomerové těsnění. Pokud se zařízení uzavře za pomoci integrované dvojí západky, pak je vytvořen dostatečný tlak a tím je zajištěna vodotěsnost a plynotěsnost.

  • Na těchto zařízeních můžeme zahlédnout dva druhy značek.

    • „S“ – vodotěsné a plynotěsné.
    • „H“ – vyrobené s hydraulickým posilovačem.

Kvalitní slitina s dobrými vlastnostmi
4.4 (88%)5

barevnylist.cz