Ručit nemovitostí je vlastně výhoda

Třeba i vy už jste slyšeli o nebankovních hypotékách. A třeba o nich víte od někoho jiného, komu už pomohly k potřebným penězům. Pakliže i vy patříte k těm, kdo jsou s financemi na štíru, vyzkoušejte tuto cestu také! Rozhodně je rychlá, snadná a bezpečná.

Pravda je, že když se rozhodnete požádat o nebankovní půjčku, budete muset zvolit nějaký majetek, kterým za úvěr budete ručit – v tomto směru jsou tyto půjčky opravdu specifické. Nicméně to, že něco vyberete jako záruku, rozhodně neznamená, že o takový majetek přijdete, to rozhodně ne!

dollar-bill-2462385_1920

Záruka bude vždy jen zárukou, samozřejmě pro případ, že byste nebyli schopni splácet – ano, v takovém případě by vaše nemovitost připadla věřiteli, který by s její pomocí uhradil náklady spojené s vaší půjčkou. Z tohoto důvodu nebankovní společnosti vyžadují takový typ ručení – prostě proto, že vám jsou ochotny vyjít mnohem více vstříc, ale zároveň nechtějí riskovat, že o svou investici přijdou.

Ovšem když vy sami budete poctivě splácet, tak vám žádné riziko nehrozí. Dokonce můžete po celou dobu ručení užívat svou nemovitost bez jakéhokoli omezení, ať už budete ručit libovolným majetkem. Když budete pravidelně splácet dlužnou částku i s úroky, tak ani nepoznáte, že takovým majetkem ručíte, protože vás ručení nebude nijak omezovat.

currency-1019996_1920

A čím konkrétně můžete ručit za úvěr?

Výčet možností je opravdu dlouhý a v žádném případě neuděláte chybu, můžete zvolit libovolný typ nemovitosti.

Ve skutečnosti jde především o hodnotu takového majetku. Čím je vyšší, tím více peněz můžete získat. Záleží jen na vás, zda si sjednáte hypotéku na pozemek Hypotekybezregistru.cz, půjčku na družstevní byt, anebo úvěr na garáž, možné je vše.

Získat můžete sumu peněz až do výše sedmdesáti procent hodnoty aktuální tržní ceny vámi vybrané nemovitosti. Na to je potřeba myslet vždy před tím, než nějaký majetek jako záruku zvolíte.

barevnylist.cz